yeni haberler
Dumansız Hava Sahasına Tam Destek PDF Yazdır E-posta

Sigarayı bırakmak isteyen personeline Sağlık Bakanlığını’ nın da  Sigara Bırakma Tedavisi Destek Programında bulunan Champix isimli ilacı ücretsiz olarak dağıtıyor.

Okul ve dershane donatımları sektöründe öncü rol oynayan AÇS sektöründe lider olmanın sorumluluk bilincini şimdi de dumansız hava sahasına destek olarak gösteriyor. Ankara’ nın Hasanoğlan İlçesinde 10000 m2 lik alanda yaklaşık 200 çalışanı ile hizmet veren kuruluş dumansız hava sahası projesine ve sigarayı bırakmak isteyip de bırakamayan personeline destek olmak amacı ile ABD ve İngiltere de birinci basamak tedavi için kullanılan DSÖ (Dünya Sağlık Örgütü) nde  sigara ile savaş stratejisinde etkin tedavi olarak önerdiği  “Champix” isimli ilacı ücretsiz olarak verecek.

Diğer Firmalara da Örnek Teşkil Edecek Proje

Kendisinin de sigara içtiğini fakat Champix ile hayal bile edemediği kısa bir sürede sigarayı bıraktığını, bu olguyu herkesin yaşaması gerektiğini belirten AÇS Okul ve Dershane Donatımları Genel Müdürü Fatih BALCI konu ile ilgili olarak;

“Araştırmalarıma göre; sigarayı bırakma aktivitesi “sigara bağımlılığı” hastalığından kurtulma anlamına gelmekte. Sonuçta bende sigara içmenin artık bir keyif değil bir hastalık olduğunu düşünüyorum. Başlattığımız bu proje ile personelimizi bu hastalıktan kurtaracağız. Bu ülkeye hasta değil sağlam bireyler lazım.  Bu sebeplerden dolayı sigarayı bırakmak isteyip de bırakamayan yaklaşık iki yüz personelimize sosyal sorumluluk programı çerçevesinde, ilaç maliyetinin firmamız tarafından karşılanarak kendilerine ücretsiz olarak dağıtılacağı bu projenin diğer firmalara da örnek teşkil etmesini umuyorum” diyerek açıklama yaptı.

4207 sayılı yasaya göre sorumluluklarımız çerçevesinde, çalışanlarına yasaları ve sorumluluklarını öğreten AÇS Okul ve Dershane Donatımları bununla yetinmeyip, sigara bıraktırma projesi ile personeline destek oluyor.

 

 
Sayfa 3 - 3